Jump to content

important JAILBREAK Massive Upcoming UPDATE

Recommended Posts

Καλησπέρα στο RushGaming Community!

Ετοιμάζουμε ένα μεγάλο γενικό Update στον Jailbreak Server, συνεπώς θα θέλαμε να μας πείτε ό,τι ιδέα έχετε για τον ιδανίκο Jailbreak. Days, Models, Rules, ό,τι σκεφτείτε!

Από κάτω ο καθένας θα πει την δική του άποψη. Οπότε δεν θέλουμε την οποιαδήποτε κριτική!

@ V.I.P Members   @ CS:GO Server Admins  @Members

🔥 RUSHGAMING STAFF 🔥

Να βγεί το Night's HNS γιατί εγώ το θεωρό ακριβώς το ίδιο με το hns και αν ήθελε ενας ct θα μπορούσαν να παίζανε μόνο hns στα days

(Also να βγούν τα χριστουγεννιάτικα πράγματα εφόσον έχουν περάσει 2-3 βδομαδες από τα χριστούγεννα λογικά θα το ξανακάνω edit και θα βάλω περισσοτερα πράγματα).

Να ξαναμπεί το rule Απαγορεύεται να σεικόνεις guns από το μαπ για τους CT (Εγώ το θεωρω χαζω να μην υπάρχει τετοιο Rule γιατί καταστρέφεις όλο το νόημα του rebel για τους Terrorist).

προτίνω να μπεί το Rule : Ένας CT μπορεί να ξαναμπεί στο επόμενο Map ΑΝ και μόνο ΑΝ έχει παίξει λιγότερο απο 3 Rounds και έχει γίνει rtv γιατί μερικές φορές υπάρχουν άτομα που περιμένουν αρκετή ώρα για να μπούν ct και στην τελική γίνεται ένα rtv και μπαμ περιμένουν αλλο ένα ΟΛΟΚΛΗΡΟ Map για να ξαναμπούν).

New models for Staff V.I.P etc(Μου άρεσε η ιδέα του teo γι'αυτό βρήκα και model για το staff αυτα τα models να ανοίκουν σε ένα ξεχωριστό menu που θα έχουν access μόνο οι Admins π.χ !Amodels).

Το Multi-Jump στο V.I.P να μειωθεί σε 1-2 extra jumps να προσθεθεί +50 hp στο speed και στο Armor στο CT VIPMENU να γίνει +50 hp και το multi να μειωθεί σε 1-2 extra jumps  όπως ήταν αρχικά πριν 2 χρόνια και δεν είχε κάποιος παράπονο και το longjump να μειωθεί πολυ λίγο.Το speed να γίνει 1,2 ή 1,3.

Ένα Μεγάλο Event που θα κερδίσουν όλοι και κάτι μικρό αλλά οι νικητές κάτι παραπάνω.

*New* Όταν είναι κάτω από 6 άτομα στον Server να γίνεται να μπαίνει Day κάθε round.

*New* !Calladmin command 

*New* Επιστροφή παλιών μαπ όπως για παράδειγμα RENEGADE,SUMMER,HAPIS HAYATI για να μη λέτε παιζουμε τα ίδια και τα ίδια

Admin Models:https://gamebanana.com/skins/126773(For Terrorist)

https://gamebanana.com/skins/126775(For CT)

New VIP CT MODELhttps://gamebanana.com/skins/168043

https://gamebanana.com/skins/165803(Αυτό το Model ίσος έχει μεγαλύτερο Hitbox αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος αν ισχύει αυτο).

Deputy Model:https://gamebanana.com/skins/164833

New Assault Day Model: https://gamebanana.com/skins/165655

New Simon Model(Το παλίο Model είναι αυτό):https://gamebanana.com/skins/143901

Maps: https://gamebanana.com/maps/200379

Επίσης οι terrorists να μπορούσαν να βάλουμε bounty στους ct με τα δικά τους dollars.δηλαδή να έδειχναν κάποια dollars στο άτομα που θα σκότωνε αυτόν που θα διάλεγαν

Edited by Deku_

Εγώ προτείνω να βάλετε περισσότερα αγόρια στο models list.  

Πιστεύω πως θα έπρεπε να μπει rule για το bait. Δηλαδή όταν το bait δεν είναι εύκολο να ακουστεί ή όταν αλλάζει ένα μόνο γραμμα (π.χ. το παιχνίδι Ο simon αρχίζει τώρα), να μην θεωρείται σαν bait και ο simon να κάνει slay.

Nerfarete το vip γιατι καθε round οι ct δεν μπορουν να παιξουν χωρις να φανε rebel. Επισης να βαλετε ξανα το rule να ρωτανε οι cts τον simon για να απομακρινονται γιατι παντα ειναι μακρια απο simon με αποτελεσμα οι t να κανουν πιο ευκολα rebel. Επισης βγαλτε τα χριστουγεννιατικα και βαλτε ενα οριο στα baits που κανει ο simon π.χ. αν το οριο ειναι 5 baits ο simon εχει δικαιωμα να κανει μονο 5 baits και αν κανει 6 να ειναι slay. ( Να βγαλετε και το night hns γιατι ειναι ακριβως το ιδιο με το hns απλα αν θελει ο simon να παιξει 2 days συνεχομενα hns βαζει το 1 απο τα 2 )

Αν νερφαρουν τα Vip τότε δεν θα λέγεται jailbreak απλά θα κάνουμε εντολές ωσποτε αν  χειροτερεψουν τα Vip  τότε οι πιο πολλοί θα βαριουντε και αυτό δεν θα είναι καλό για τον server 

Παιχνίδι που δημιουργήσαμε με τον @Tr3loc CatchTheSimon ή CatchTheCt's , το παιχνίδι πάει ως εξής είναι ενα hns για τους Ct , οι ct's κρύβονται με οπλισμό και αργότερα οι terrorist πέρνουν όπλα και ψάχνουν τους Ct's . Οι Ct's μπορούν να κρύβονται αλλά και να βγούν απο την κρυψώνα για να βαρέσουν!

Επίσης αυτά τα JUMBO , DUCKO να φύγουν!

Δεν εχω κουραγιο να διαβασω ολα τα παραπανω οποτε αμα αναφερω διπλα κατι συγχωρεστε με. 

Λοιπον, εγω θα ηθελα να δω:

• !queue command το οποιο διχνει ποιοι περιμενουν να μπουν Guards
• Custom RushGaming Jailbreak Maps (με πολλα secrets ;)), νομιζω ειναι καλη ιδεα σε ενα τοσο μεγαλο community να εχουμε κανα δυο δικα μας maps. Μπορει να παρει καιρο να ετοιμαστουν, αλλα υπαρχουν ικανα και ταλαντουχα ατομα που μπορουν να ικανοποιησουν αυτο το request

• !rtd να γινεται με in-game money (οχι server-side credits)

• Νεα models

• Απαγορευση των baits (Ανουσιο μεχρι αηδιας να ξαναεπιτραπουν)

• Συμπληρωση ορισμενων ωρων in-game (Terrorist Side για να μην υπαρχει abuse με το Spectator) πρωτου μπορεσει καποιος να πατησει στο Ct Side

• Στους περρισοτερους αυτο θα φανει περιεργο ρικουεστ, αλλα αντι για knife να spawnαρει με μπουνιες (οπως στο Danger Zone) γιατι ακουγεται πιο σωστο να μην εχεις τιποτα απο οτι ενα μαχαιρι σε μια φυλακη. Οι μπουνιες εννοειται να σκανε ιδιο damage με knife για να υπαρχει 1:1 balance ή γενικα οτιδηποτε τα κανει ισαξια. Επισης, αυτο να ειναι επιλογη απο καποιο menu σε περιπτωση που καποιος προτιμαει να ειναι με knife

• Παρατραβηγμενη ιδεα, αλλα θα μου αρεζε πολυ να υπηρχαν models, exclusive για staff. For example, εναν Terrorist, με ανοιχτη μπλε μπλουζα και ενα «Α» απο πισω που συμβολιζει οτι ειναι admin. Σκουρο μπλε για Supervisor, κ.ο.κ. Ειναι ενα μικρο δωρακι πρως το staff για τις υπηρεσιες του.

• Mute τους Terrorist VIP’s στα πρωτα 2 λεπτα του round. Για ονομα του Θεου τα αυτια μας ματωνουν, τουλαχιστον να ακουσουμε καμια εντολη

• No Clip RTD (1-5% chance)

• Καποια Credits στο τελος καθε εβδομαδας ή μηνα στα 3 πιο active ατομα

• !gift

Ελπιζω να σας φανηκαν καλες οι ιδεες μου. Δεν με πειραζει αν δεν βαλετε τιποτα, απλα ηθελα να προτεινω κατι για να φρεσκαρουμε τον server

Δεν πολύ-παίζω τελευταία, αλλά έχω κάποιες ιδεούλες. 

1. Να υπάρχουν μικρά Games στο Chat (σαν αυτά στο twitch)
2. Για τους Dead να υπάρχει κάτι ενδιαφέρον να κάνουν, για παράδειγμα να είναι σε ένα FFA Map και να παίζουν φάπες.
3. Να αξιοποιηθούν οι ίδεες του @teo

Προτεινω στην μεγαλη αλλαγει να κανετε μια μεγαλη αλλαγη στο HNS 

να το κανετε να γινετε νυχτα και να γινονται κανονικα αορατη οι Τ 

αλλα να μην εχουν knife επεισης οι Ct's να εχουν φακο 

πιστευω θα αρεση πολυ αυτο το day 

"Κάρμα"
Ο,τι δίνεις παίρνεις.Κανόνας.Απλα,δεν θα γυρίσει
την στιγμή που θέλεις. Θα γυρίσει την  στιγμή που  
πρέπει. Γι'αυτό υπομονη.

Προτεινω να βγει το rule το να επιτρεπεται wallbang στα κελια (δηλαδη να απαγορευται) και ενα ακομα οπως ειπαν και τα παλικαρια απο πανω να απαγορευτουν τα baits που αλλαζει μονο ενα γραμμα αφερειτε η προστειθετε πχ. Jumpo Ducko και πολλα ακομα τετοια ειδους baits

Εγω θελω να προτεινω να κανετε μια τεραστια αλλαγη στην ιστορια jailbreak οπου θα υπaρχει δευτερος σιμον αλλα στην μερια των Terrorist και θα ειναι και καλα ο αρχηγος τους σαν το μεγαλο μαφια αφεντικο οπου θα μπορει να διωργανωνει με κομαντς οπως ο σιμον των Counter Terrorist rebels επιθεσης και διαφορα αλλα π.χ. Days,Rebel days ,Delivery Days οπου οι Terrorists θα πρεπει να μεταφερουν καποιο χρηματικο ποσο η καποιο αντικειμενο κρυφα απο τους CT's στον Σιμον των Terrorist  τον αρχηγο τους δλδ. πιστευω πως ειναι μια πολυ κουλ ιδεα αλλα χρειαζεται λιγη δουλεια εγω απλα το ξεκινησα τωρα αν θελετε εσεις και σας αρεσει αλλα και πιστευεται πως μπορειται να το κανετε το συνεχιζετε

Inflected Day🌟 Day

• 20sec αφού αρχίσει το Day γίνεται κάποιος τυχαία Zombie. Όποιον κάνει knife γίνεται και αυτός Zombie και κινηγάνε μαζί τους Humans.
    • Διάρκεια: Όσο και το HnS (Hide and Seek)
    • Σκοπος: Να επιβιώσουν οι Humans ή να νικήσουν τα Zombies κάνοντας τους όλους inflect
      • Humans: Άοπλοι, κρύβονται από τα Zombies
      • Zombies: Knife, Immunity, 1x Dash κάθε 10 Sec

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Last Guard Turret Support🌟 Shop

• Προσθήκη στο Shop μόνο για τον Last Guard, Turrets. Θα μπορεί να αγοράσει μόνο ένα στην τιμή των 2.000 Dollars

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hide Your Weapon🌟 Shop

• Προσθήκη στο Shop η επιλογή <<Hide Your Weapon>> στην τιμή των 2.000 Dollars. Διαλέγοντας αυτό το πακέτο δεν θα φαίνονται σε κανέναν (ζωντανό) τα όπλα/Grenades/Flashe κλπ στις θήκες 2,3,4 (το C4 θα φαίνεται)

jb_shapeshifter🌟 Map

Επτρεπτά Άτομα Για Λέξεις, Αντιδρασεις κλπ🌟 Rules

• Παιχνίδια όπως: Επιτόπου αντιδράσεις, λέξεις, Ιράν Ιράκ, κτλ. παίζονται με 7+ άτομα! Οι Rebels δεν μετράνε

@EveryQ με τα Turrets δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς δλδ να βάζεις ένα invisible c4 κάτω αν μπορείς να μου το εξηγήσεις λίγο

👆👆👆(Also Added some new stuff on my topic check it out)👆👆👆

10 hours ago, giorgosempiros said:

Nerfarete το vip γιατι καθε round οι ct δεν μπορουν να παιξουν χωρις να φανε rebel. Επισης να βαλετε ξανα το rule να ρωτανε οι cts τον simon για να απομακρινονται γιατι παντα ειναι μακρια απο simon με αποτελεσμα οι t να κανουν πιο ευκολα rebel. Επισης βγαλτε τα χριστουγεννιατικα και βαλτε ενα οριο στα baits που κανει ο simon π.χ. αν το οριο ειναι 5 baits ο simon εχει δικαιωμα να κανει μονο 5 baits και αν κανει 6 να ειναι slay. ( Να βγαλετε και το night hns γιατι ειναι ακριβως το ιδιο με το hns απλα αν θελει ο simon να παιξει 2 days συνεχομενα hns βαζει το 1 απο τα 2 )

Θελω να προσθεσω μια νεα ιδεα μου και αυτη ειναι το YT rank

Για να παρεις το rank θα πρεπει:

• Να εχεις καναλι στο YouTube πανω απο 250 subscribers
  • Να εισαι στον server πανω απο 2 μηνες
  • Να ξερεις τα rules

Με αυτη την ιδεα πιστευω πως θα μαθουν περισσοτερα ατομα το jailbreak και θα προωθηθει περισσοτερο ο server!

1 hour ago, giorgosempiros said:
  • Να εχεις καναλι στο YouTube πανω απο 250 subscribers
  • Να εισαι στον server πανω απο 2 μηνες

@giorgosempirosΤους 250 subscribers τους θεωρώ λίγους, θα είχαν παρα πολλοι στον server yt rank. Δεν είναι μόνο το ποσο καιρό είσαι στους servers αλλά και ποσο μπαίνεις στους servers και κανεις βίντεο μεσα στους server. Αν τυχών μπει αυτό το rank θα προτιμουσα να μην μπορεις να το παρεις με 250 subscribers και με 2 μήνες μέσα στους servers. 

Προτίνω να μην μπορεί κάποιος να κάνει rtv από τα πρώτα 10 λεπτά του map, ή να αλλάξει κάτι με το rules του player που δεν μπορεί να μπει σε 2 συνεχόμενα maps Simon. Επίσης λάτρεψα το new day που προτείνει ο snixy. Να γίνονται πιο συχνά events στον server. 

@_GATTOS_ Εβαλα το αυτο το οριο στους subscribers γιατι νομιζα οτι δεν υπηρχαν πολλοι youtubers στον server
Οσο για τα υπολοιπα συμφωνω. Αυτος που θα εχει το yt rank θα πρεπει να εχει ανεβασει τουλαχιστον 5 με 10 video στον server. Επισης θα πρεπει να ειναι active και να συμμετεχει στα events.

Thanks.

Εγώ προτείνω να βγάλουν καινούργια map με περισσότερα secrets και περισσότερα vent. Λέω να βγάλετε και περισσότερα πράγματα για να αγοράσεις στο vmenu και να βγουν καινούργια models. Αν και περίμενα το Day που λέγετε χιονοπολεμο αλλά τώρα που τελείωσαν τα Χριστούγεννα δεν γίνετε 😉

Εγω θα ηθελα κατι για τους  dead (καποιο game η κατι τετοιο)

Πολυ καλα τα updates μπραβο σου @EveryQ να φυγουν τα ducko και jumbo και να φυγει το wallbang και να κανετε κατι για αυτο που μιλισα και στο topic μου αμα δεν το ειδες .

ㄒ尺卂乂