Jump to content

VIP has left the chat.

Recommended Posts

Εχω δει οτι μεχρι και η κουτση Μαρια εχει κανει post και λεει πως να βελτιωσει τον jailbreak τα πραγματα ειναι απλα  βγαλτε ολα τα access των vip εκτος το μικροφωνο και τα skins και αμα θελουν speed/multijump/health etc. να υπαρχει 30% πιθανοτητα να τους τυχει σε καθε round και και αναλογος το πακετο που εχουν να αναιβενουν οι πιθανοτητες για να το αποκτησουν και μην ακουσω επιχειρηματα οπως ''ΝαΙ Μα ΟσΟι ΠεΡνΟυΝ vIp Το ΚαΝοΥν ΓιΑ νΑ εΧοΥν Τα aCcEsS''

γιατι δεν στεκει ολοι το κανουν για να μπορουν να σπαμαρρουν ή να πουν κατι που θελουν ή για τα skins/knife menu. και θα σας ακουω ηδη να ρωτατε ''Μα καλα ρε πεπενγκα Senior πως θα βελτιωσει αυτο το gameplay του server''??? Μα ειναι απλο δεν θα εχεις τον ΚωσταKYS και τον DuKYS πανω απο το κεφαλι σου με 5σφαιρες awp 200hp +speed να σε τρωνε μολις βγεις απο το gunroom εγω σαν ενας απλος 18χρονος που θελω να παιξω 1-2 ισως και 3 ωρες στους server σας δεν το κανω για αυτο τον λογο και μαζι μου εχω απο πισω αλλο τοσο army που εχει την ιδια αποψη. 

ΥΓ.Οσοι νομιζετε οτι λεω πεπενγκες ευχομαι να χτυπησετε το μικρο σας δαχτυλακι στην γωνια ενος επιπλου.

Δεν ξέρω κατά πόσο σοβαρό είναι αυτό το suggest δεν θα μπω στον κόπο καν να απαντήσω!!!!

Αν και τα περισσότερα που λες είναι σωστά, πιστεύω δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το vip.

αφού μας έχουν γραμμένους...  για να γίνει αλλαγή πρέπει να πεθάνει ο σερβερ μέχρι τότε δεν αλλάζουν κάτι. Change my mind

μάγκες είναι απλό βγάλτε το 30αρι vip και αφήστε το 10αρι όπως παλιά! 

Edited by TsaFaS
edit: buggare και στάλθηκε 2 φορές

56 minutes ago, TsaFaS said:

είναι σαν να σου λέω εγώ ότι άπλα θα σταματήσω να σε πληρώνω 30 εύρω επειδή μερικά άτομα παραπονέθηκαν και είπαν πως είναι υπερβολικά οπότε πλέον θα παίρνεις μονό 10 ευρώ . Όσο υπάρχουν άτομα που αγοράζουν το πιο ακριβά vip δεν θα γίνει καμιά αλλαγή ότι και αν πει η πλειοψηφία, γιατί στην τελική το rushgaming είναι επιχείρηση και ο σκοπός μιας ψηφιακής επιχείρησης είναι να μεγιστοποίηση το έσοδα με την λιγότερη απαιτούμενη εργασία. Το βρίσκω λογικό και δικαιολογημένο οποίος και ήταν στην θέση των owners /managers θα έκανε το ίδιο. Αν θες αλλαγή μην αγοράζεις 30άρη την επομένη φορά που βγει σε προσφορά (αναφέρομαι σε όλους) και αντί για αυτό κάνε ένα donation των 20 εύρο αφού οι vip λένε πως υποστηρίζουν το community και δεν το κάνουν για το προνόμια και βάλε ένα 10ευρο vip.

Ησουν supervisor στο παρελθον, και μπραβο σου που το καταφερες διοτι εγω δν ξερω αν θα ημουν ποτε στην θεση σου, αλλα νομιζω σου εχει δημιουργηθει η ψευδαισθηση οτι και εσυ εισαι ενας 15αρης με τη νοημοσυνη μεγαλυτερου και αψογου διατηριτη ενος community, αλλα μονο με την απαντηση σου η οποια ουτε επειχηρηματα εχει στο γιατι εχει σκεψη 12χρονου αλλα ουτε εναλλακτικες λυσεις απο αυτες που εδωσε, καταλαβαινω πως και εσυ το μυαλο που κοροιδευεις κατεχεις. (Ασχολιαστο το μεγαλο font, cringey)

Αλάνια είναι γέλιο, να προσπάθητε να του την πείτε ενο σε αυτά που λέει στο topic έχει δίκιο. Αντί να του λέτε για την ηλικία του απαντήστε με βάση αυτά που λέει το τοπικ. 

5 hours ago, teο said:

Ησουν supervisor στο παρελθον, και μπραβο σου που το καταφερες διοτι εγω δν ξερω αν θα ημουν ποτε στην θεση σου, αλλα νομιζω σου εχει δημιουργηθει η ψευδαισθηση οτι και εσυ εισαι ενας 15αρης με τη νοημοσυνη μεγαλυτερου και αψογου διατηριτη ενος community, αλλα μονο με την απαντηση σου η οποια ουτε επειχηρηματα εχει στο γιατι εχει σκεψη 12χρονου αλλα ουτε εναλλακτικες λυσεις απο αυτες που εδωσε, καταλαβαινω πως και εσυ το μυαλο που κοροιδευεις κατεχεις. (Ασχολιαστο το μεγαλο font, cringey)

BRO ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ. ΤΑ ΊΔΙΑ ΑΤΟΜΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΈΧΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ 20 ΠΑΡΟΜΟΙΑ POST. ΤΟ 21 ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΑΛΛΆΞΕΙ ΟΛΑ. ΤΑ VIP ΕΦΑΓΑΝ NERF ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ ΝΑ ΦΑΝΕ ΑΛΛΟ. ΕΊΝΑΙ ΑΝΟΥΣΙΟ ΝΑ ΦΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΑΦΟΎ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΉΜΟΥΝ ΚΑΙ SUPERVISOR ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΓΡΆΨΩ ΓΙΑΤΊ ΜΆΓΚΕΣ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΠΈΡΑ ΘΈΛΕΤΕ ΔΕΝ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΧΟΡΕΣΕΤΕ ΣΤΑ ΜΥΑΛΟΥΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΚΑΙ Ο ΘΟΔΩΡΑΚΗΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΊ; ΜΗΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΆΛΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΕΡΔΟΣ ΠΙΣΩ; ΑΠΌ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΔΟΦΟΡΟ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΈΤΣΙ, ΑΛΛΙΩΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΘΑ ΈΧΕΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΕ ΚΑΝΑ ΕΥΡΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΚΑΙ ΠΑΡΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑ VIP ΑΝ ΤΟΣΟ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ O SERVER ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΑ ΤΑ NERF VIP, ΓΙΑΤΊ ΕΑΝ ΔΕΝ ΉΤΑΝ Ο XILMER ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ CS ΘΑ ΕΠΑΙΖΕΣ MINECRAFT ΤΩΡΑ. ΚΑΙ ΑΔΕΡΦΟΥΛΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΈΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΕΧΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΕΓΩ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΩ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΘΑ ΥΠΆΡΧΕΙ. ΑΝΆΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΟΣΑ POST ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΓΊΝΕΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΊΧΕΣ ΚΑΤΑΛΆΒΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ. ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΈΝ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ STAFF TEAM ΠΛΕΟΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΑΝ ΘΑ ΠΡΟΣΒΆΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑΤΊ ΤΟΣΟ ΠΡΙΞΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΡΙΞΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΑΝ Ο @Hecate και ο @DarkwarriorΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΊΧΑΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟΝ ΕΞΑΨΑΛΜΟ. ΆΡΑ ΑΝΤΊ ΝΑ ΚΛΑΙΤΕ ΓΙΑ ΤΑ VIP ΠΑΝΤΕ ΚΑΝΤΕ ΕΝΑ TOPIC ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ @Hecate στον @Darkwarrior στους SUPERVISORS ΚΑΙ ΣΕ ΌΛΟ ΤΟ ADMIN TEAM ΠΟΥ ΚΆΘΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΉ ΤΟΥΣ ΚΆΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΕΝΑΝ SERVER ΣΕ ΕΝΑ DEAD GAME ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ COMMUNITY ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΟΥ ΞΕΚΊΝΗΣΑΝ, ΑΛΛΑ ΕΆΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΖΑΛΙΖΕΤΕ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΕ ΤΑ VIP ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ, ΕΝΑ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΜΆΓΚΕΣ.. PEACE OUT ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΚΡΑΞΙΜΟ

Λοιπόν πολύ καλά τα είπε ο @Artistic δεν ξέρετε τι ανταγωνισμό τρώει αυτή τη στιγμή το CS:GO λόγω Valorant οπότε είναι ακόμα πιο δύσκολο για εμάς αυτό. Πάμε στο καυτό θέμα τώρα vip των 30€ έχει να δωθεί παρά πολύ καιρό... 

Τι θα γίνει από εδώ και στο εξής: 

1. Θα εξετάσω μόνο το ενδεχόμενο των Guard που έχουν αρκετά ανεβασμένο ΗP που είναι στα 200 αυτή τι στιγμή και αν πρέπει να κατέβει.

2. Το VIP των 30€ θα καταργηθεί προσωρινά.

3. Η αγορά VIP γενικά θα σταματήσει προσωρινά κανεις από εσάς δεν θα μπορεί να αγοράσει VIP να μην υπάρχει VIP να δω τότε τι παράπονα θα κάνετε.

4. Αν συνεχίσετε κατά αυτό τον ρυθμο και δεν εκτιμάτε ότι έχουμε φτιάξει εδώ θα αναγκαστώ να κάνω αυτό.

5. Ένα νέο σύστημα το οποίο ανάλογα με το innactivity το κάθε player θα αφαιρούνται dollars. 

ΠΧ: 

1 Day Innactivity : -3000 dollars

3 Days Innactivity -7000 dollars

5 Days Innactivity -15000 dollars

Οπότε σε εκείνη την περίπτωση θα μάθετε να εκτιμάτε και το activity και τα dollars σας.

Επίσης, γίνεται λίγο πιο συγκεκριμένοι τι δεν σας αρέσει ακριβώς να ξέρουμε.

Hecate(δεν θα το κανω tag), ωραιος και μπραβο σου που ακουσες το community αλλα ξερεις πως αυτο ειναι μεγαλη βλακεια και μεσα σου δεν συμφωνεις καθολου. Χωρις το vip θα ειναι ποιο δυσκολο να συντηρηθει ο server. Οποτε απο εκει που λεγατε πως τον καταστρεφει τον συντηρει ταυτοχρωνα. Επισης αν βγαλεις τα vip παλι απλα θα αγοραζουν dollars. Δεν εχω δει πολλα ατομα να κανουν μεγαλο abuse στο vip οποτε οτι κι αν γινει τα ιδια ατομα παλι θα εχουν τροπους να κατεχουν σχεδον τα ιδια προνομια. 

Στον artistic δεν απαντάω γιατί δεν νομίζω να υπάρχει νόημα ( είσαι off-topic και νομίζω ότι άπλα είχες όρεξη να κράξεις )
Ωστόσο εγώ δεν είπα ποτέ πως το vip θα έπρεπε να αφαιρεθεί έμενα με πειράζουν τα συγκεκριμένα combos που γίνονται 
Π.χ όταν ο άλλος παίρνει 200hp + speed και multijump από το shop το βρίσκω υπερβολικό είτε ως terrorist είτε και ως ct μια προσωρινή λύση που θα πρότεινα είναι να υπάρχει ένα cool down ανάμεσα στο shop/vip ώστε να μην υπάρξει abuse και τον δυο συγχρόνων. Το να γίνονται reduce τα dollars από  inactivity είναι καλή ιδέα άλλα υπάρχουν παιδιά που παίζουν μια φορά την εβδομάδα επειδή πάνε μονό νάιτ ή έχουν συγκεκριμένο ελεύθερο χρόνο. άκομη, το 30άρη vip ή τέλος πάντων το πιο ακριβό vip να προσφέρει τα προνόμια που πρόσφερε Ίδη άλλα σε έκταση μικρότερου χρονικού διαστήματος, αυτά από έμενα για τώρα...

3 hours ago, Hecate said:

5. Ένα νέο σύστημα το οποίο ανάλογα με το innactivity το κάθε player θα αφαιρούνται dollars. 

Ισως η πιο γελοια ιδεα που εχω ακουσει. Μπορει να μην ειμαι manager σε ενα community, αλλα σιγουρα μπορω να εκφρασω τη γνωμη μου ως player. 
Απο που να ξεκινησω; Ξες οτι υπαρχουν παιδια τα οποια η ζωη τους δεν εχει κεντρο τον server σωστα; Δηλαδη μου λες οτι ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιλοογικο να χασει ενας 3κ credits ο οποιος για τον xy λογο δεν μπορουσε να ειναι μεσα σε server. Δηλαδη το αν εχει διαβασμα επειδη δινει πανελλελε, το αν δεν θελει να περναει μια ολοκληρη μερα πανω απο ενα pc και το αν π.χ λειπει απο το σπιτι του και δεν εχει προσβαση σε καποιο PC ειναι λογος να χασει dollars. Ποσο δικαιο σου φενεται να χασουν users credits τα οποια εχουν πληρωσει; Δεν νομιζω να ειναι καλη εικονα αυτη για τον server

Δευτερον. Το μονο πραγμα που θα κανει δεν θα ειναι να κρατησει τους players active επειδη «θελουν να κρατησουν τα dollars τους», αλλα καποια στιγμη επειδη θα εχουν καει και δεν θα μπορουν να μπαινουν καθημερινα για να κρατησουν τα dollars τους, θα χασουν μια-δυο μερες, και μετα το τελευταιο πραγμα που θα νοιαστουν να κανουν ειναι να μπουν σε εναν σερβερ που εχασαν τα dollars τα οποια ειτε πληρωσαν ειτε κερδισαν με τον χρονο τους. Νομιζω το ξερεις πολυ καλα πως σε μια ιστορια υπαρχουν δυο πλευρες και καλως η κακως δεν ειναι παντα αυτη που μας αρεσει.

Αυτα ειναι το τι πιστευω εγω :) Μην παρεις το κειμενο ως “hate” ή οτι εχω εκνευρισμενο τονο, απλα ειναι η αποψη μου, που φυσικα οποιος θελει συμφωνει μαζι μου.

@Artisticισως η χειροτερη απαντηση που εχω δει ποτε.

Αρχικα, ποιος εισαι εσυ ρε μπρο, που θα μου πεις να κρατησω λεφτα για VIP? Ποιος εισαι εσυ που ξες τι γινεται σπιτι μου και τι λεφτα διαθετω; Κοιτα την δικη σου τσεπη και ασε των αλλωνων.

Επισης, οχι; Δεν γινεται να μου λες οτι εισαι εξυπνος την μια, και την αλλη να μου λες πως αν δεν υπηρχε ο rush δεν θα επαιζα CS αλλα minecraft...

Τριτον, το community ξες πολυ καλα οτι δεν εχει μονο τους CS servers για εσοδα, αλλα και τον FiveM server, ο οποιος εχει σκισει καθε server που ειναι ζωνταντος στην Ελλαδα, οποτε μην μου λες πως χαρη στον xilmer και καθε xilmer παιζω στους servers. 

Τεταρτον, δεν διαφωνω πως το staff αξιζει συγχαρητηρια που διατηρει τους servers κανονικα, αλλα το να εισαι staff το κανεις εθελνοντικα, με δικη σου αποφαση. Δεν ειναι καποια αγγαρεια, εφοσον το επιλεγεις, και στο κατω κατω οποιος δεν μπορει αλλο μπορει να κανει παραιτηση. Και οχι, το CS δεν ειναι dead game, απλα ισως εισαι λιγο mad επειδη δεν ξες να παιζεις και πηγες valorant μονο και μονο για το hype:) 

Και τελος, για ονομα του θεου, μην το παιζεις εξυπνος ενω γραφεις με τοσο αθλιο τροπο. Εγω απο την απαντηση σου βλεπω ενα θυμωμενο παιδακι, το οποιο βαζει caps για να τραβηξει προσοχη, λεγοντας αποψεις της μαζας για support.

@ProjectDeath Από που και ως που νομίζεις ότι με αυτό που προσπαθεί το RushGaming Staff να κάνει, το κάνει μόνο και μόνο για την είσπραξη εσόδων; Ποιος σου είπε ότι το RushGaming αντλεί επιχείρηση; Το RushGaming είναι μια ελληνική κοινότητα στην οποία μπορείς κατά κύριο λόγο να διασκεδάσεις αλλά και να ανταλλάξεις απόψεις πάνω σε πληθώρα θεμάτων, σύμφωνα πάντα με την τήρηση των κανόνων. Μια επιχείρηση αφού αναφέρεσαι "στην μεγιστοποίηση των κερδών μέσω του VIP" το κάνει φανερά και προγραμματισμένα, αντίθετα το VIP είναι μια δωρεά που κάνουν οι χρήστες της κοινότητας αυτής οικειοθελώς ώστε να διατηρηθεί και να αναβαθμίζεται και εμείς ως "ευχαριστώ" τους δίνουμε αυτά τα προνόμια.

Παράλληλα μιλάς για τον μικρό " ΚωσταKYS " ο οποίος χρησιμοποιεί τα "προνόμια" του. Αρχικά κάθε χρήστης αντιμετωπίζεται και θα αντιμετωπίζεται ισάξια χωρίς διακρίσεις, οπότε το "  ΚωσταKYS " που έχεις σαν παράδειγμα δεν αντλεί επιχείρημα. Επίσης  λες ότι το Staff "γράφει τους users κανονικότατα και κάνουν πάντα ότι θέλουν", το Staff αντίθετα, βλέπει κάθε πρόταση οποιουδήποτε χρήστη, συζητιέται σε ανάλογα meetings και παίρνεται μια απόφαση με κύριο γνώμονα την βελτίωση του εκάστοτε gameplay, οπότε πάλι αυτό είναι άτοπο καθώς επίσης δεν στηρίζεσαι σε γεγονότα και επιχειρήματα.

Δεν θα κάτσω να αναλύσω περαιτέρω , αν χρειαστείς κάτι, σύντομα θα είμαι και εγώ προσωπικά στην διάθεση σας, ξανά, ως τότε μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Staff. Καλή συνέχεια.

13 minutes ago, LagMyAss said:

@ProjectDeath Από που και ως που νομίζεις ότι με αυτό που προσπαθεί το RushGaming Staff να κάνει, το κάνει μόνο και μόνο για την είσπραξη εσόδων; Ποιος σου είπε ότι το RushGaming αντλεί επιχείρηση; Το RushGaming είναι μια ελληνική κοινότητα στην οποία μπορείς κατά κύριο λόγο να διασκεδάσεις αλλά και να ανταλλάξεις απόψεις πάνω σε πληθώρα θεμάτων, σύμφωνα πάντα με την τήρηση των κανόνων. Μια επιχείρηση αφού αναφέρεσαι "στην μεγιστοποίηση των κερδών μέσω του VIP" το κάνει φανερά και προγραμματισμένα, αντίθετα το VIP είναι μια δωρεά που κάνουν οι χρήστες της κοινότητας αυτής οικειοθελώς ώστε να διατηρηθεί και να αναβαθμίζεται και εμείς ως "ευχαριστώ" τους δίνουμε αυτά τα προνόμια.

Εγώ δεν είπα ότι  ο rushgaming λειτουργεί μονό ως επιχείρηση και βέβαια ο rushgaming είναι και community άλλα με το να ασχολείται κάποιος owner or manager με το community εδώ και τόσο καιρό θέλει στην τελική να κερδίσει κάτι γιατί είναι μια κουραστική διαδικασία να συντηρείς ένα community που απαιτεί πολύ χρόνο και κούραση. Εγώ την έννοια "επιχείρηση" rushgaming την χρησιμοποιώ επειδή στην τελική τα άτομα που ξοδεύουν εκατοντάδες ώρες φτιάχνοντας αυτόν τον σερβερ αποβλέπουν κάποιο κέρδος εκτός από την διασκέδαση των παιχτών για αυτόν τον λόγο χρησιμοποίησα την έννοια "επιχείρηση" και σε σχέση με τo "μας γράφουν το μέλη staff" δεν ξέρω τι πλάνα έχετε για το μέλλον και τι αλλαγές θα κάνετε το καλοκαίρι άλλα μπορώ να πω ότι "update wise" ο σερβερ έχει να δεχτή αλλαγές, αναβαθμίσεις εδώ και πολύ καιρό.  Τώρα για αυτόν τον Κώστα δεν έχω ιδέα τι λες πρώτη φορά ακούω το όνομα του δεν ξέρω καν αν αναφέρεσαι σε έμενα πλέον και επειδή όλα τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με το συγκεκριμένο θέμα δεν πιστεύω να χρειαστεί περαιτέρω συζήτηση στο συγκεκριμένο topic.

2 hours ago, teο said:

@Artisticισως η χειροτερη απαντηση που εχω δει ποτε.

Αρχικα, ποιος εισαι εσυ ρε μπρο, που θα μου πεις να κρατησω λεφτα για VIP? Ποιος εισαι εσυ που ξες τι γινεται σπιτι μου και τι λεφτα διαθετω; Κοιτα την δικη σου τσεπη και ασε των αλλωνων.

Επισης, οχι; Δεν γινεται να μου λες οτι εισαι εξυπνος την μια, και την αλλη να μου λες πως αν δεν υπηρχε ο rush δεν θα επαιζα CS αλλα minecraft...

Τριτον, το community ξες πολυ καλα οτι δεν εχει μονο τους CS servers για εσοδα, αλλα και τον FiveM server, ο οποιος εχει σκισει καθε server που ειναι ζωνταντος στην Ελλαδα, οποτε μην μου λες πως χαρη στον xilmer και καθε xilmer παιζω στους servers. 

Τεταρτον, δεν διαφωνω πως το staff αξιζει συγχαρητηρια που διατηρει τους servers κανονικα, αλλα το να εισαι staff το κανεις εθελνοντικα, με δικη σου αποφαση. Δεν ειναι καποια αγγαρεια, εφοσον το επιλεγεις, και στο κατω κατω οποιος δεν μπορει αλλο μπορει να κανει παραιτηση. Και οχι, το CS δεν ειναι dead game, απλα ισως εισαι λιγο mad επειδη δεν ξες να παιζεις και πηγες valorant μονο και μονο για το hype:) 

Και τελος, για ονομα του θεου, μην το παιζεις εξυπνος ενω γραφεις με τοσο αθλιο τροπο. Εγω απο την απαντηση σου βλεπω ενα θυμωμενο παιδακι, το οποιο βαζει caps για να τραβηξει προσοχη, λεγοντας αποψεις της μαζας για support.

ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΣΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΊ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΕ Η ΦΑΣΗ ΚΑΤΑΡΧΆΣ ΚΑΝΈΝΑΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ VIP ΜΗΝ ΠΙΑΝΕΣΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΈΞΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΑΝ NERFAROUN ΤΟ VIP ΤΑ ΈΣΟΔΑ ΘΑ ΠΈΣΟΥΝ ΆΡΑ ΕΑΝ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΈΣΟΔΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΟΝ SERVER ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ SERVER ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΑΡΑ ΕΑΝ ΘΕΣ ΚΑΙ NERF VIP ΚΑΙ SERVER ΤΟΤΕ ΕΙΠΑ ΒΑΛΕ ΛΕΦΤΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΔΊΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ SERVER ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΠΑΊΖΕΤΕ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΛΑΜΒΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΕΣ ΚΡΙΤΙΚΈΣ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 2Ο ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΚΑΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ MINECRAFT ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΌΒΕΙ 

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΊΤΟ ΚΆΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΕΝΝΟΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΈΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΦΑΣΗ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΝΑΙ ΈΧΕΙ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΣΟΔΑ ΤΟ FIVEM. ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ COMMUNITY ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΑΤΑΛΗΞΑΝ ΝΑ ΚΛΕΊΣΟΥΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΤΕ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΤΑΝ ΤΟ STAFF ΕΙΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΕΣΟΔΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΟΥΝ ΟΙ OWNERS ΚΑΙ ΚΑ ΜΗΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ. ΩΣΤΟΣΟ ΤΟ FIVEM ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΞΟΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΕΣΟΔΑ ΑΡΑ ΕΑΝ Ο HECATE ΤΑ ΕΣΟΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟ FIVEM ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΣΤΟ CSGO Ο ΙΔΙΟΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΟΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΆΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ Η ΠΙΕΣΗ, ΤΟ STRESS Η ΨΥΧΙΚΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΉ ΚΟΥΡΑΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΈΞΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ  ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΤΑΜΟΙΒΉ.

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΩΡΑΙΟ. ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙ ΣΥΝΈΠΕΙΕΣ ΑΣ ΠΟΎΜΕ ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΕΊΧΕ ΣΤΟΝ SERVER ΤΟ ΝΑ ΦΎΓΟΥΝ ΟΙ MANAGERS ΚΑΙ ΟΙ SUPERVISORS ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΙ ΈΧΟΥΝ 3+ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΊΑ? ΠΛΕΟΝ ΟΙ ΜΟΝΟΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΜΠΕΙΡΊΑ ΣΤΟ GAME ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΘΈΣΕΙΣ ΤΟ ΧΡΕΙΆΖΕΣΕ ΑΥΤΌ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΌΝΤΩΣ ΚΟΥΡΆΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΈΧΕΙΣ ΔΕΘΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑΤΊ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΈΣΤΩ ΚΑΙ ΛΊΓΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΙΣΤΕΊ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΈΑΝ ΤΟ ΑΝΑΛΑΒΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΈΛΘΟΥΝ ΠΑΕΙ ΠΑΠΑΛΑ ΕΙΧΑΜΕ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΊ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΤΎΧΕΙ Ο RUSH ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΚΙΌΛΑΣ. ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΤΎΧΗ. ΚΑΛΩΣ Ή ΚΑΚΩΣ ΗΜΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΝ RUSH ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΑ, ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΑΠΟΜΆΚΡΥΝΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΈΧΩ ΚΑΝΈΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΧΑΛΑΩ ΩΡΕΣ ΕΠΙ ΩΡΩΝ ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ. Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΤΕ ΣΤΟΝ JB ΣΤΟ  ΟΠΟΙΟ ΕΓΩ ΣΑΝ ARTISTIC ΕΧΩ ΑΦΙΕΡΏΣΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ VIDEO GAMES ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΑΝΑΩ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ RUSH ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΊ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΊΓΟ ΓΙΑΤΊ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΦΈΡΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΛΕΊΣΙΜΟ ΤΟΥ SERVER. ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΠΡΙΝ Ο HECATE ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΑΜΗΘΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΟΜΩΣ ΕΑΝ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΑΛΛΆΞΕΙ ΤΟ VIP ΣΥΜΒΙΒΆΣΤΗΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΈΣ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΕ ΤO VALORANT ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΖΩ, Ο ΚΌΣΜΟΣ ΤΟ ΧΕΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΡΥΦΟ ΚΑΜΆΡΙ ΟΤΙ ΤΟ CS ΠΕΘΑΊΝΕΙ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΠΑΙΖΩ VALORANT ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΜΠΉΣΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΌΛΑ TA NEW GAMES.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ CAPS ΓΡΑΦΩ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ, ΚΑΙ ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΕ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΆΡΕΙΣ. ΛΟΓΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ CLOUD ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ JB. ΕΝΩ ΠΑΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΑΥΤΑ  ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΌΛΟΙ ΛΕΩ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΙΣ ΜΑΖΑΣ ΛΟΓΙΚΑΑΑΑΑ. ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΡΑΓΙΚΌΣ

ΕΠΕΙΔΗ ΠΟΛΥ ΚΟΎΡΑΣΕ ΤΟ FORUM ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΎΜΕ TEAMSPEAK.

21 minutes ago, ProjectDeath said:

Εγώ δεν είπα ότι  ο rushgaming λειτουργεί μονό ως επιχείρηση και βέβαια ο rushgaming είναι και community άλλα με το να ασχολείται κάποιος owner or manager με το community εδώ και τόσο καιρό θέλει στην τελική να κερδίσει κάτι γιατί είναι μια κουραστική διαδικασία να συντηρείς ένα community που απαιτεί πολύ χρόνο και κούραση. Εγώ την έννοια "επιχείρηση" rushgaming την χρησιμοποιώ επειδή στην τελική τα άτομα που ξοδεύουν εκατοντάδες ώρες φτιάχνοντας αυτόν τον σερβερ αποβλέπουν κάποιο κέρδος εκτός από την διασκέδαση των παιχτών για αυτόν τον λόγο χρησιμοποίησα την έννοια "επιχείρηση" και σε σχέση με τo "μας γράφουν το μέλη staff" δεν ξέρω τι πλάνα έχετε για το μέλλον και τι αλλαγές θα κάνετε το καλοκαίρι άλλα μπορώ να πω ότι "update wise" ο σερβερ έχει να δεχτή αλλαγές, αναβαθμίσεις εδώ και πολύ καιρό.  Τώρα για αυτόν τον Κώστα δεν έχω ιδέα τι λες πρώτη φορά ακούω το όνομα του δεν ξέρω καν αν αναφέρεσαι σε έμενα πλέον και επειδή όλα τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με το συγκεκριμένο θέμα δεν πιστεύω να χρειαστεί περαιτέρω συζήτηση στο συγκεκριμένο topic.

Τότε προφανώς και είσαι κάποιος που ασχολείται με τα οικονομικά του RushGaming για να ξέρεις τι μπαίνει και τι βγαίνει? Κέρδος σημαίνει έσοδα-έξοδα>0 και τέλος καμία σχέση ο όρος επιχείρηση εδώ, κάτι έχεις μπερδέψει μάλλον.

This topic is now closed to further replies.

• Create New...